Enjoy Your Homejoy

ANGOL NYELVŰ MUNKÁLTATÓ FELADATGYŰJTEMÉNY
Enjoy Your Homejoy (Ára: 1500,- Ft; megrendelhető: bartoksulialapitvany@gmail.com)

A FELADATGYŰJTEMÉNYRŐL:

A nyelvtanulás során a négy alapkészség (hallott szöveg értése, beszédkészség, olvasott szöveg értése, íráskészség) sorrendbeli, folyamatos használata hozhat eredményes, gyakorlatban használható nyelvtudást.
Gyakorlófüzetünk megalkotásakor szem előtt tartottuk, hogy mind a négy készségre ebben a formában nem építhetünk. Így alapvető elhatározásunk az volt, hogy az olvasott szövegértésre és a szókincsbővítésre helyezzük a hangsúlyt: az öt témakör új szavakkal és kifejezésekkel gazdagítja az általános iskolában megismert szókészletet.

A feladatokat nehézségi szint alapján három csoportba soroljuk és az alábbiak szerint jelöljük: könnyű (*), közepes (**) és nehéz (***). Ezek az Európai Nyelvi Keretrendszerben leginkább az ’A1’és ’A2’, esetleg ’B1’ szinten elvárt szókincsnek és nyelvtani ismereteknek felelnek meg.
A füzetben megtalálható főként szókincsfejlesztő és nyelvtant gyakoroltató feladatok mellett különböző feladványok segítik a változatos nyelvtanulást: szókereső, keresztrejtvény, szókirakó, párosítás, „lyukas szöveg”, szómagyarázat és mondatszerkesztés gazdagítja a választékot.

Az angol nyelvi tudás fejlesztésén felül füzetünkben helyet kap az általános ismeretek bővítése is. A nyelvtanulók eredményes fejlesztéséhez azonban nem elegendő csupán az ismeretek átadása. Füzetünkkel igyekszünk alkotásra, önálló tanulásra és információkeresésre ösztönözni.

Hasznos és örömszerző tanulást kívánunk mindenkinek!